Як обрати мотоблок?

На що слід звернути увагу при виборі мотоблока? Сайт Чернівців 0372 пропонує поради по вибору мотоблока та навісного обладнання. А купити мотоблок ви завжди зможете в салоні Автократ

Адреса салону «Автократ»: м. Новоселиця, вул. Центральна,107 (біля меблевої фабрики). Тел. (050) 528 20 99.

У першу чергу, при покупці мотокультиватора, зверніть увагу на потужність. Тут не потрібно керуватися правилом «чим потужніший, тим краще», вибір варто робити виходячи з площі оброблюваної ділянки.

Приблизний розрахунок потужності наступний:

Ділянка до 15 соток — 3,5 к.с.
15-60 соток — 4 к.с.
від 60 соток до 1 гектара — 5 к.с.
1-2 гектара — 6 к.с.
1-5 гектарів — 9 к.с.
Звичайно, можна купити техніку із запасом потужності, але ви ризикуєте марно витратити гроші, якщо ресурс не буде використаний в повній мірі.

Другий дуже важливий фактор, що впливає на вибір мотоблока — ширина захвату, тобто яку ділянку землі машина може обробити за один захоплення. Цей параметр, також як і потужність, потрібно вибирати залежно від площі оброблюваної землі. При виборі можете керуватися ось цими зразковими розрахунками:

Ділянка до 20 соток — ширина захвату до 60 см
20-60 соток — 80 см
від 60 соток до 1 гектара — 90 см
1-4 гектара — 100см
Пам’ятайте, що від цього параметра залежить продуктивність. У цьому можна переконатися на одному простому прикладі. Якщо Ви, вирішивши заощадити, купіть для обробки ділянки в 1 гектар найлегший і дешевий мотоблок з шириною захвату 36 см (тобто, фактично 33 см, тому фреза працює з перекриттям в 3 см), Вам доведеться робити 303 проходу мотоблоком , а це 30,3 км. Погодьтеся, не дуже райдужна перспектива — знадобиться дуже багато часу. Загалом, вибираючи мотоблок, обов’язково враховуйте площу ділянки.

Типи мотоблков

Тепер окремо розглянемо існуючі у продажу типи мотоблоків. Їх умовно можна розділити на надлегкі, легкі, середні і важкі.

1. 220 Вольт — Як вибрати мотоблок — Надлегкі мотоблокі.Сверхлегкіе мотоблоки. Мають вагу до 20 кг, їх потужність — до 3 к.с. Вони чудово підійдуть для невеликих дачних ділянок до 20 соток. Завдяки компактним розмірам і невеликій вазі ними легко управляти — можна без проблем маневрувати на ділянці. Транспортування та зберігання також не завдасть клопоту.

Ширина захвату у цих агрегатів невелика — від 25 до 30 см, це дозволяє зорювати навіть вузькі борозни і обробляти землю у важкодоступних місцях. Глибина захвату становить приблизно 8 см, це означає, що мотоблоки цього типу краще використовувати для попередньої обробки.

Як правило, надлегкі мотоблоки оснащуються крючкообразной фрезою, яка дозволяє ефективно викопувати неукоренівшіеся бур’яни.

Ці агрегати чудово підійдуть для обробки клумб і грядок, вони також можуть використовуватися для робіт в теплиці.

2. 220 Вольт — Як вибрати мотоблок — Легкі мотоблокі.Легкіе мотоблоки. Їх вага складає до 40 кг, потужність варіюється від 2,5 до 4,5 к.с. Ширина захоплення таких мотокультиваторов — 50-90 см, фреза проникає на глибину 15-18 см. Мотоблоки легкого класу оснащуються чотиритактним двигуном, завдяки чому досягається високий ККД.

Легкі моделі можуть мати різну кількість оборотів фрези і, відповідно, різні можливості. Мотоблоки з показником 100-130 об / хв переважно використовувати для культивації на «штик лопати». Моделі з 150-180 об / хв застосовуються для оранки грунту товщиною від 5 до 10 см. Для обробки грунту перед посівом краще використовувати мотоблоки 180-200 об / хв. Для боротьби з бур’янами рекомендуються мотокультиватори з 200-200 об / хв. Професійні моделі мають 320-350 об / хв.

Крім того, легкі мотоблоки можуть використовуватися для підгортання грунту і нарізки борозен.

3. 220 Вольт — Як вибрати мотоблок — Середні мотоблокі.Средніе мотоблоки. Маса таких агрегатів — 60-100 кг. Завдяки великій вазі значно зменшується вібрація при роботі, а також забезпечується можливість глибоко рихлити грунт.

Цей клас машин володіє потужністю до 7 к.с. Більшість моделей оснащені трансмісією, як правило, з одного задньою швидкістю і двома передніми. Наявність цієї функції забезпечує зручність пересування і підвищує маневреність.

Мотоблоки середньої тяжкості мають більшу функціональність — до них можна підібрати різне навісне обладнання для виконання різних видів робіт (підгортання, боронування, викопування коренеплодів і т.д.).

4. 220 Вольт — Як вибрати мотоблок — Важкі мотоблокі.Тяжелие мотоблоки. Професійні машини, використовувані фермерами та комунальними службами. Їх потужність досягає 16 к.с., а вага понад 100 кг. Можуть виконувати функції міні-трактора — прибирання снігу або сіна. На них також можна перевозити вантажі. «Важковаговики» мають обширну комплектуючу базу — навісне обладнання для них представлено в дуже широкому асортименті.

Тепер розглянемо навісне обладнання для мотоблока.

 Плуг для мотоблока

Основна його функція — підняття залежавшегося шару грунту. Плуг для мотоблока необхідно використовувати у випадку, якщо земля давно не оброблялася. Це пристосування піднімає шар землі, утворюючи великі грудки, тому після обробки плугом необхідно культивувати грунт. Зверніть увагу, що під час роботи плуг повинен заглиблюватися в землю, це важливий показник якості.

Окучник

По суті, це V-подібний плуг. Крім підгортання, використовується для нарізування борозен. Існує три типи окучников — з фіксованою шириною захвату, зі змінною шириною захвату і дисковий.

Картофелекопатель

Це навісне обладнання для мотоблока значно спрощує збір картоплі, не пошкоджуючи при цьому бульби. Принцип роботи картоплекопач наступний: пристосування піднімає шматки грунту, вона осипається, і картоплю відділяється.

Косарка

Використовується для зрізу трави. Є два типи косарок: роторні й ножові. Перші володіють більшою продуктивністю, але вони менш безпечні у використанні. Другі більш маневрені і можуть використовуватися навіть між грядок.

Аератор.

Це пристосування необхідно для того, щоб краще забезпечити грунт вологою і киснем. Принцип тут наступний: в землі проколюється багато невеликих отворів — це сприяє насиченню ґрунту киснем, добривом і вологою навіть на глибоких шарах, біля коріння рослин.
Роторна щітка.

Дозволяє використовувати мотоблок в якості машини для прибирання снігу або дрібного сміття.
Бульдозерний ніж.

Дозволяє прибирати сніг, землю або ж переміщати насипу невеликих розмірів. Діє за принципом бульдозера.
Грунтозачепи.

Дозволяють забезпечити хороше зчеплення з грунтом. Найчастіше використовуються для машин невеликої потужності.

Візок для мотоблока.

Використовується для перевезення вантажів вагою, як правило, від 250 до 550 кілограм (вантажопідйомність залежить від моделі). Для зручності оператора візок оснащується сидінням.

Зверніть увагу, що навісне обладнання для мотоблока необхідно підбирати до кожної конкретної моделі. Перед тим як купити мотоблок, переконайтеся, що пристосування можливо встановити на Вашу модель.
Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчикаПереводчик сайтовСлужба «Анализ рынков»
Отключить моментальный переводО Переводчике GoogleМобильная

Прикріплення

Ще новини Чернівців

thumbnail
hover

Глави ДНР та ЛНР попросили Путіна...

Глави самопроголошених ДНР та ЛНР звернулися до Путіна з проханням допомогт...

thumbnail
hover

ЕС ввел свой пакет санкций против...

«Это будет большая боль для России»: ЕС ввел свой пакет санкций Министры ино...

thumbnail
hover

З чого розпочати репетиторство молодших класів?

Велика кількість людей замислювалася про те, щоб стати репетитором для діте...