Землетрус в Чернівцях прогнозують на осінь 2016

крым землетрясениеТЕРМІНОВО! У Чернівцях землетрус 28 грудня 2016 року! >>>

У Румунії восени 2016 року станеться потужний землетрус, яке буде відчутно навіть у Києві. Однак найбільше його відчують на Буковині та в Чернівцях. Такий прогноз озвучує румунська парапсихолог Іоан Истрате, відомий пророкуванням пожежі в одному з нічних клубів Бухареста.

За словами вчених, землетрус цілком може статися, однак з наукової точки зору передбачити виникнення підземних точков можна тільки за два чаа до їх появи.

В ефірі одного з румунських телеканалів Истрате заявив, що ближче до осені може статися потужний землетрус. При цьому, і в Кишиневі, і в Києві, які розташовуються на пристойній відстані від епіцентру землетрусу, підземні поштовхи будуть досить відчутними.

Вчені-сейсмологи зазначають, що в Європі останнім часом дійсно території стали сейсмічно активними. Зокрема, на Сицилії прокинувся вулкан Етна. Тому немає нічого дивного в предстиоящих поштовхи в зоні Вранча — сейсмічно активній зоні на кордоні між Україною та Румунією.

Сильні підземні поштовхи можливі у Києві — на грунтах третьої категорії в столиці України максимальна сейсмічне вплив може досягти 7 балів за 12-бальною шкалою. У 1977 році, коли в Румунії сталося останнім на сьогоднішній день землетрус, люди повибігали на вулиці з-за страху. Щось подібне мало місце також у 1986 і 1990 роках.

Олександр Кіндзьора, заместитеоь директора Інституту геофізики імені С. В. Субботіна НАН України, стверджує, що не раніше, ніж за 2 години до катастрофи можна говорити про землетрус. І не представляється можливим спрогнозувати потужність підземних поштовхів. Імовірно епіцентр землетрусу може залягати в зоні Вранча — на кордоні між Україною та Румунією в районі Карпат. У Закарпатті, відзначають учеые, каждыйгод фіксується від 25 до 70 підземних поштовхів, однак вони ледь відчуваються.

Ярослав Галас. який є спікером Закарпатської облдержадміністрації, відзначає, що в області вже звикли до невеликих землетрусів. Последжине 10 років в області не було значних азрушених, хоча в будинках в гірських селах з’являлися тріщини.

Строительи відзначають, що багато будинків в Україні зношені, а з-за землетрусів ризик руйнувань зростає. Віце-президент Всеукраїнської асоціації сейсмостійкого будівництва Костянтин Єгупов зазначає, що якщо будівлі зводилися з урахуванням сейсмічних норм, то землетрус до 7 балів вони витримають, і відбудуться тільки тріщинами.

Ще новини Чернівців

thumbnail
hover

Афіша театру міста Чернівці лютий 2022

Чернівецький академічний обласний Український музично — драматичний теа...

thumbnail
hover

Поліція затримала хлопця за неправдиве повідомлення...

Окрім цього, правоохоронці встановлюють осіб, які повідомили про небезпеку ...

thumbnail
hover

За використання підробленого посвідчення водія чернівчанин...

Поліцейські з’ясували, що порушник замовив фальшивий документ через мережу...