Землетрус в Чернівцях прогнозують на осінь 2016

крым землетрясениеТЕРМІНОВО! У Чернівцях землетрус 28 грудня 2016 року! >>>

У Румунії восени 2016 року станеться потужний землетрус, яке буде відчутно навіть у Києві. Однак найбільше його відчують на Буковині та в Чернівцях. Такий прогноз озвучує румунська парапсихолог Іоан Истрате, відомий пророкуванням пожежі в одному з нічних клубів Бухареста.

За словами вчених, землетрус цілком може статися, однак з наукової точки зору передбачити виникнення підземних точков можна тільки за два чаа до їх появи.

В ефірі одного з румунських телеканалів Истрате заявив, що ближче до осені може статися потужний землетрус. При цьому, і в Кишиневі, і в Києві, які розташовуються на пристойній відстані від епіцентру землетрусу, підземні поштовхи будуть досить відчутними.

Вчені-сейсмологи зазначають, що в Європі останнім часом дійсно території стали сейсмічно активними. Зокрема, на Сицилії прокинувся вулкан Етна. Тому немає нічого дивного в предстиоящих поштовхи в зоні Вранча — сейсмічно активній зоні на кордоні між Україною та Румунією.

Сильні підземні поштовхи можливі у Києві — на грунтах третьої категорії в столиці України максимальна сейсмічне вплив може досягти 7 балів за 12-бальною шкалою. У 1977 році, коли в Румунії сталося останнім на сьогоднішній день землетрус, люди повибігали на вулиці з-за страху. Щось подібне мало місце також у 1986 і 1990 роках.

Олександр Кіндзьора, заместитеоь директора Інституту геофізики імені С. В. Субботіна НАН України, стверджує, що не раніше, ніж за 2 години до катастрофи можна говорити про землетрус. І не представляється можливим спрогнозувати потужність підземних поштовхів. Імовірно епіцентр землетрусу може залягати в зоні Вранча — на кордоні між Україною та Румунією в районі Карпат. У Закарпатті, відзначають учеые, каждыйгод фіксується від 25 до 70 підземних поштовхів, однак вони ледь відчуваються.

Ярослав Галас. який є спікером Закарпатської облдержадміністрації, відзначає, що в області вже звикли до невеликих землетрусів. Последжине 10 років в області не було значних азрушених, хоча в будинках в гірських селах з’являлися тріщини.

Строительи відзначають, що багато будинків в Україні зношені, а з-за землетрусів ризик руйнувань зростає. Віце-президент Всеукраїнської асоціації сейсмостійкого будівництва Костянтин Єгупов зазначає, що якщо будівлі зводилися з урахуванням сейсмічних норм, то землетрус до 7 балів вони витримають, і відбудуться тільки тріщинами.

Ще новини Чернівців

thumbnail
hover

Чернівецький школяр виграв стипендію на навчання...

Чернівчанин Артур Качур, який є випускником гімназії №5, взяв участь в міжна...

thumbnail
hover

Велодень в Чернівцях відбудеться 3 червня

Всіх любителів велосипедної їзди запрошують на Велодень-2018, який пройде в Че...

thumbnail
hover

В Чернівцях створюють павільон для гри...

Павільйон для гри в шахи незабаром з’явиться в міському парку культури і ...

Коментар

Залишити коментар