Яке житло витримає землетрус в Україні

сейсмостЗважаючи на часті підземні поштовхи та зростаючу сейсмічну активність в нашій країні, багатьох людей турбує питання: яке житло витримає землетрус в Україні?

Будь-які будівлі повинні будуватися згідно з сейсмічною активністю місцевості, в особливості, якщо мова йде про території, схильні до землетрусів. Зараз люди зацікавлені: наскільки наше житло відповідає категорії сейсмостійкого, і землетрус якої сили воно здатне витримати.

Багато будинків в Україні будувалися в радянські часи, і за нормами того часу небезпечною для будинків та інших будівель вважалася потужність землетрусів від 7 балів і вище. Якщо в регіоні сейсмічна активність не перевищує 6 балів, то при проектуванні і будівництві будівель спеціальні заходи антисейсмічного характеру не здійснюються. Що стосується місцевості, схильної до землетрусів 9 і вище балів, то тут будівництво недоцільно. Норми будівництва передбачають рідкісну сейсмічну активність, тому при землетрусах допускаються деякі пошкодження конструкції будівель. Як правило, такі ушкодження не є небезпечними для людей.

Те, наскільки стійким до сейсмічної активності буде будівля, зазвичай пояснюється місцевістю, де розгортатиметься будівництво. Також враховується конструкція і планування майбутнього будинку, завдяки чому воно вийде монолітним і міцним, стійким до деформацій. Крім того, якість будівельних матеріалів, а також виконання робіт у відповідності з усіма нормами будівництва — також запорука безпечного сейсмостійкого житла. При проектуванні будівель не можна спрогнозувати, як буде вести себе земна кора під час землетрусів, тому використовуються приблизні оцінки сейсмічних сил.

При будівництві будівель існує ряд обов’язкових вимог і конструктивних обмежень, зокрема, на висоті зведених будинків. Так, у районах з 7-бальної сейсмічної активність, зводяться будинки не вище 4 поверхів, з цегляними стінами кладки другої категорії. До речі, перша категорія кладки гарантує найбільшу міцність будівлі і його монолітність, а третя категорія — найменші показники. Для територій з 9-бальною активністю будинку повинні будуватися не вище 2 поверхів. Що стосується кам’яних і кипричных стін, то згідно з нормами, необхідно використання поверхових залізобетонних поясів. Каркасні будинки, які вважаються одними з найбільш надійних, при будівництві яких застосовуються монолітні залізобетонні стіни, а також конструкції із сталі і з/б, не передбачають таких норм при будівництві.

Від сейсмічності майданчика будівництва, а також призначення будівлі (житловий будинок, промисловий об’єкт тощо) визначаються конструктивні вимоги і величини сейсмічних навантажень. Порівняно з сейсмічністю майданчика для будівництва важливих будівель розрахункову сейсмічність, як правило, підвищують. Допустимо зниження розрахункової сейсмічності для тимчасових будівель, руйнування яких не здатне привести до людських втрат.

Ще новини Чернівців

thumbnail
hover

Обещали погасить кредит и выманили 50000...

Дознаватели полиции расследуют обстоятельства совершения мошенничества в ...

thumbnail
hover

Статистика результатов работы полиции Буковины за...

Буковинские полицейские проанализировали результаты своей работы за январ...

thumbnail
hover

За покушение на убийство буковинские полицейские...

Во время неожиданно возникшего между двумя мужчинами конфликта, один из них ...