Яка ймовірність бігства закордонних IT-гігантів із Росії?

Експерт оцінив ймовірність догляду закордонних IT-гігантів із Росії. Атон Боярков заявив, що IT-гіганти не підуть із Росії через закон про «приземлення»

Директор Асоціації професійних користувачів соціальних мереж та месенджерів  Атон Боярковв оцінив ймовірність відходу іноземних IT-компаній з Росії після ухвалення закону про «приземлення», в рамках якого вони зобов’язані зареєструвати особистий кабінет на сайті Роскомнагляду та відкрити в країні представництво.

На думку експерта, виконання зарубіжними IT-гігантами вимог російського законодавства свідчить, що цікавий російський ринок. «Це [виконання компаніями закону] означає, що вони не підуть з Росії, а значить, у російських користувачів залишиться доступ до їхніх сервісів», — заявив він.

Зиков додав, що тепер у росіян з’явиться можливість подавати до суду на іноземні корпорації та захищати свої інтереси та права на території в Росії у разі, якщо вони не погоджуються з якимись діями IT-гігантів.

Раніше в лютому повідомлялося, що американська компанія Apple першою в рамках закону про приземлення відкрила представництво Росії. До цього стало відомо, що особисті кабінети на сайті Роскомнагляду з’явилися у месенджера Viber, соцмереж Twitter і Likee.

Закон про приземлення іноземних IT-компаній почав діяти в Росії з 1 січня 2022 року. Відповідно до його вимог, якщо аудиторія онлайн-ресурсів організацій, зареєстрованих за межами країни, за добу становить понад 500 тисяч осіб, то корпорації мають зареєструвати особистий кабінет на сайті Роскомнагляду та відкрити в країні філію, представництво чи іншу уповноважену юрособу.

Ще новини Чернівців

thumbnail
hover

Глави ДНР та ЛНР попросили Путіна...

Глави самопроголошених ДНР та ЛНР звернулися до Путіна з проханням допомогт...

thumbnail
hover

ЕС ввел свой пакет санкций против...

«Это будет большая боль для России»: ЕС ввел свой пакет санкций Министры ино...

thumbnail
hover

З чого розпочати репетиторство молодших класів?

Велика кількість людей замислювалася про те, щоб стати репетитором для діте...