Як поїхати в Європу без віз
Орієнтовно безвізовий режим для громадян України остаточно запрацює з 11 червня. У зв’язку з цим не дивно, що останнім часом збільшилися черги на отримання біометричних закордонних паспортів, адже саме жетот документ дасть право українцям робити короткочасні поїздки в країни Шенгенської зони та інші без оформленя візи. Так, існують певні умови, на яких українці зможуть скористатися перевагами безвізового режиму. Пропонуємо розглянути їх більш детально.
Безвиз відкриває можливості для подорожей в 30 країн, які входять до складу ЄС (окрім Ірландії та Великобританії), а також чотири країни Шенгенської зони, не входять до ЄС — це Ліхтенштейн, Ісландія, Норвегія і Швейцарія. Карликові держави Європи також будуть пускати українців без віз. Тобто, можна без проблем відвідувати Ватикан, Монако і прочине подібні держави. Відкритими для відвідування без віз залишаються також Туреччина, Західні Балкани, Сербія, Македонія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія та Албанія. В цей список не входить територія Косово, оскільки вона не визнана офіційним Києвом. Потрапити туди бажаючі зможуть тільки при наявності шенгенської мультивізи. У Гібралтар, наприклад, віза потрібна, адже це місто має статус території Великобританії. Але якщо ви подорожуєте по туру від місцевого оператора, у вас є можливість потрапити туди на один день без візи.
Біометричні паспорти видають всім українцям, навіть немовлятам, якщо це необхідно. Тому з безвизом для дітей також проблем не буде. До речі, у дітей до 12 років не знімають відбитки пальців, однак є в цьому раціональне зерно, оскільки у дитини змінюється малюнок відбитків, поки він росте. Тим не менш, паспорта при наявності електронного чіпа все ж вважаються біометричними. Якщо на вашому загране присутня відмітка у вигляді чіпа, ви зможете ним користуватися для поїздок за кордон.
За новим законодавством дітей перестануть випускати за кордон за паспортом батьків, починаючи з квітня 2018 року. І надалі, при перетині кордону тільки з одним батьком буде требоватся нотаріально завірений дозвіл на поїздку від другого з батьків. Причому, таку довідку перевіряють тільки при виїзді з України, і з правилами в’їзду в країни ЄС і зони Шенгенської угоди вона ніяк не пов’язана.
Для отримання закордонного паспорта дитині буде потрібно свідоцтво про народження. До 12 років вони не здають відбитки паспортів. З 14 років дитині потрібно вже обов’язкова наявність ID-картки для отримання документа. Підліток 16 років може сам оформити закордонний паспорт, термін дії такого документа становить 10 років. Діти молодшого віку отримують документи строком всього 4 роки.
До речі, паспорти для поїздок за кордон старого зразка все ще діють, проте не дають права на безвиз. Тому правила залишаються для власників таких паспортів колишніми. Можна оформити біометричний закордонний паспорт, при цьому, залишивши собі колишній.
В’їзд і виїзд дозволені для безвиза країни можливий яким завгодно чином незалежно від мети вашого подорожі. Головне — щоб протягом 180 днів не перевищити норму перебування, що становить 90 днів за вказаний період.
При цьому, прикордонні органи залишають за собою право не дозволити українцю в’їхати на територію іншої країни, так як раніше відмови бували і при оформленні візи. У той же час, рівень відмов, як правило, не дуже високий. Для Грузії безвиз з ЄС діє вже півтора місяця, і з 11 700 громадян Грузії, які перетинали кордон за новими правилами, відмови склали всього 0,2%, або 26 осіб. При цьому, при візовому режимі рівень відмов становив 12%.
Для перетину кордону потрібно бути спокійним, щиро і правдиво відповідати на питання прикордонників. Питання стосуються мети поїздки, обраної вами країни для подорожі, терміну перебування та часу повернення додому. Також при поїздці громадянам необхідно довести свою фінансову спроможність. У країнах заходу готівку не мають особливої ролі при собі необхідно мати банківські картки з коштами або доступним кредитним лімітом для розрахунків. Перелік сум для розрахунку вартості перебування у день вказаний на сайті Єврокомісії. У ряді країн сума може становити в районі 50 євро в день на людину, проте вона може відрізнятися в більшу або меншу сторону в залежності від країни. Не завадить мати при собі докази того, що проживання у вас зроблено і сплачено. У той же час, проживання у родичів за кордоном також зменшує ваші витрати на день. Але в цілому, далеко не завжди на кордоні перевіряють фінансову спроможність. У той же час, краще перестрахуватися і мати достаочное кількість коштів на своїх картах. Ознайомити з сумою доступних засобів прикордонників можна, продемонструвавши чек з випискою, виписку з СМС або онлайн-банкінгу.
Бронь готелю може бути не обов’язковим — тепер цілком законно залишатися у родичів або залишатися на нічліг в кемпінгу. Бронь готелю взагалі не потрібна, якщо ви їдете за кордон менше, ніж на один день, наприклад, за покупками. Запрошення з-за кордону також не обов’язкові. На кордоні вашим родичам можуть зателефонувати за вказаним вами номерами, щоб переконатися в правдивості ваших слів. Офіційне запрошення може знадобитися, якщо приймаюча сторона повністю фінансує туриста, а він не знайомий з країною призначення, не знає мови, в тому числі і англійської, і не має при собі грошей.
Наявність страхового поліса не обов’язково для поїздок за кордон, і його відсутність не повинна стати причиною для відмови в’їзду в країну. Страховий поліс необхідний, якщо ви відправляєтеся в подорож на авто. В ЄС вас не пустять на авто без «зеленої карти», яку можна купити, як правило, на кордоні.
Ще новини Чернівців
Обещали погасить кредит и выманили 50000...
Дознаватели полиции расследуют обстоятельства совершения мошенничества в ...
Статистика результатов работы полиции Буковины за...
Буковинские полицейские проанализировали результаты своей работы за январ...
За покушение на убийство буковинские полицейские...
Во время неожиданно возникшего между двумя мужчинами конфликта, один из них ...