Встановлено причини отруєння дітей в дитсадочку №38

отруєння садочокВ дитячому садочку №38 міста Чернівці нещодавно сталось масове отруєння дітей. Як було встановлено, причиною отруєння виявились порушення дезинфекційного, санітарно-гігієнічного та протиепідмічного режимів.

З персоналу садочка пройшли обстеження 31 особа, серед яких — вихователі і працівники кухні. Також перевірено 205 вихованців садочку, серед яких і 13 хворих малюків.

Епідеміологічне обстеження проводилось шляхом отримання добових проб, відбору питної води та харчових продуктів, які перевірялись шляхом вірусологічного, бактеріологічного та фізико-хімічного досліждення.

Відмічається, що працівники харчоблоку дитячого садочка буди охоплені бактеріологічним обстеженням на факт носійства патогенної мікрофлори кишкової групи. Коло контактних осіб знайдено, і наразі проводиться бактеріологічне обстеження цих осіб.

В садепідслужбі повідомляють, що також провели дослідження водопроводної та кип’яченої води, проби якої було взято від 31 липня. Вода відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Було також перевірено сировину, а саме — яйця, м’ясо яловичини, яловича печінка, вершкове масло, і згідно результатів перевірки, патогенної мікрофлори, зокрема сальмонел виявлено не було.

Були проведені досліждження добових проб від третьго серпня, і у восьми з них виявилась умовно патогенна макрофлора, тобто, бактерії групи кишкової палички. Це означає, що в садочку не дотримувались протиепідемічного, дезинфекційного та санітарно-гігієнічного режимів.

Було проведено обстеження контактних дітей — вихованців, а також персоналу садочку. Так, було виявлено трьох осіб — носіїв сальмонели ентерідії.
Під час проведення фінального етапу було пеервірено також поставчальників. Молоко, твердий сир, кисломолочний сир та сметану в садочок поставляє товариство Олбіроз Корона. Перевірено також ФОП Ройхман Р.В. — постачальника м’яса свійських тварин, яєць та печінки, Бєлрос — постачальника вершкового масла. Чисельні порушення було виявлено у Олбіроз Корона та Бєлрос. До адміністративної відповідальності будуть притягнуті винні — зараз ведеться підготовка приписів. Окрім того, під час перевірок відібрано зпразки поставляємої долатково сировини. Причому дослідження мають проводити не лише представники епідемслужби, але й управління ветмедицини.

Ще новини Чернівців

thumbnail
hover

Новогодние корпоративы в Черновцах

• Цены в ресторанах Черновцов  на корпоративы 2017 смотрите тут >>>   Ре...

thumbnail
hover

Землетрус в Чернівцях прогнозують на осінь...

ТЕРМІНОВО! У Чернівцях землетрус 28 грудня 2016 року! >>> У Румунії восени 2016...

thumbnail
hover

150 вантажівок зібралися на Порубному. Утворилася...

Чернівецька митниця ДФС інформує про значну чергу перед пунктом пропуску Вк...