Вчений ЧНУ створив апарат доклінічної діагностики раку

IMG_9795Буковинський професор Олександр Ушенко, доктор фізико-математичних наук, завкафедри оптики і видавничо-поліграфічної справи інституту фізико-технічних і комп’ютерних наук ЧНУ винайшов апарат, що дозволяє діагностувати онкологічні захворювання на ранніх стадіях.

Апарат ранньої діагностики дозволяє визначити наявність ракового захворювання по краплі крові людини або невеликому зразку тканини, взятому при біопсії. Винахід дозволяє виявити ранні зміни, які виникають у клітинах людського організму, що дозволить попередити і запобігти сумні наслідки онкології.

Завдяки винаходу даного апарату Ушенко потрапив в сотню кращих науковців України за показниками наукометричної бази даних Scopus.

Професор відзначає, що в дослідженнях він використовував можливості сучасних джерел випромінювання — лазерів, які можуть застосовуватися для діагностики структури біологічних рідин і тканин. Хімічна структура крові, клітин і тканин людського організму змінюється в результаті впливу того чи іншого захворювання. Це є основою традиційних методів діагностики. На жаль, сучасні методи дозволяють діагностувати захворювання вже на розвиненому етапі, коли хвороба вже завдає удар організму. Перед цим має місце доклінічний етап, діагностувати захворювання на якому сучасна традиційна медицина поки що не може.

Доктор наук зазначив, що в медицині можна використовувати допоміжні методи з інших наук. Симетрія структури біологічної тканини змінюється на ранніх етапах виникнення онкологічного захворювання, і ці порушення можна виявити завдяки сучасним оптичним методам. 12 років поспіль длялась спільна робота професора Ушенко з медиками Буковинського державного медичного університету, в результаті чого був створений метод під назвою лазерна поляриметрія. Він дозволяє диагностироать онкологію ще на доклінічному етапі, на ранній стадії, коли окнология тільки виникає. Щоб виявити зміни, звичайного мікроскопа не буде достатньо — застосовується лазерний микрополяриметр. Принцип роботи апарату схожий з мікроскопом — для дослідження береться зразок тканини для гістологічного обстеження, який вивчається з допомогою микрополяриметра.

Однак перед початком діагностики з допомогою революційного апарату винахід має пройти довгий і складний нехай. Спочатку потрібно провести сертифікацію, яка несе в собі масу складнощів і, до того ж, вимагає великих грошових вкладень. Після цього проводяться клінічні випробування. Для цього етапу буде потрібно більше коштів, а саме тестування повинно здійснюватися на базі клінічних установ держави.

Олександр Ушеренко зазначає, що Україна купує за величезні гроші практично всі ліки, а також апарати та медичне обладнання. Створені вітчизняними науковими виробниками розробки гальмуються, так як існує маса проблем. За словами вченого, винахідника не потрібно самому втілювати в життя винахід. Його завдання — передати в надійні руки своє відкриття, наприклад, венчурній фірмі, яка має серйозний досвід у подібній роботі. Автор революційного апарату висловив надію, що його винахід буде працювати в Україні для українських людей.

Ще новини Чернівців

thumbnail
hover

Обещали погасить кредит и выманили 50000...

Дознаватели полиции расследуют обстоятельства совершения мошенничества в ...

thumbnail
hover

Статистика результатов работы полиции Буковины за...

Буковинские полицейские проанализировали результаты своей работы за январ...

thumbnail
hover

За покушение на убийство буковинские полицейские...

Во время неожиданно возникшего между двумя мужчинами конфликта, один из них ...