В обласній дитячій клінічный лікарні щороку приймають до тисячі дітей з патологіями

малыш в больницеПротягом року до відділення патології новонароджених Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні поступає близько тисячі дітей з Буковини з різними вадами — вродженими чи набутими, вік яких становить від декількох днів від народження до одного місяця. Про це повідомляє заввідділенням патології новонароджених ОДКЛ Іларіон Костецький.

Діти постувають до відділення зі всієї області, і всім надається допомога. На лікуванні протягом року знаходиться приблизно 900-950 малят. Одразу після народження близько половини пацієнтів направляють до них з пологодопоміжних закладів Буковини. Ще частина дітей поступає з реанімації обласної дитячої лікарні, госпіталізується з дому, з центральних районних лікарень та дільничних медичних установ. Інфекційні захворювання є найчастішою причиною для госпіталізації немовлят. Часто це бронхіти, менінгіти, пієлонефрити. Часто діти потрапляють до відділення з патологіями центральної нервової системи, черех жовтуху і т.д. Інфекційні хворі є одними з найважчих, особливо коли є сепси, менінгіти, остеомієліти та наявне ураження кишківника. Нащастя, дітей з такими захворюваннями протягом року поступає не більше, ніж троє-четверо.

Покинуті матерями у пологових будинках також час від часу скеровуються до відділення, і медики відзначають, що з кожним роком їх кількість зменшується. Раніше на лікування поступало близько 5-10 новонароджених, яких матері покидали у пологових будинках. На сьогоднішній день таких дітей вже три-чотири. Якщо у новонароджених реєструються важкі хірургічні патології, з лікарні їх направляють до Києва — у відповідні профільні клініки для проходження необхідної діагностики та подальшого лікування.

Ще новини Чернівців

thumbnail
hover

Глави ДНР та ЛНР попросили Путіна...

Глави самопроголошених ДНР та ЛНР звернулися до Путіна з проханням допомогт...

thumbnail
hover

ЕС ввел свой пакет санкций против...

«Это будет большая боль для России»: ЕС ввел свой пакет санкций Министры ино...

thumbnail
hover

З чого розпочати репетиторство молодших класів?

Велика кількість людей замислювалася про те, щоб стати репетитором для діте...