Собор Святого Духа в Чернівцях набуває первинного кольору

собор святого духа черновцыУ відділі охорони культурної спадщини та управлінні культури Чернівецької міської ради затвердили проектно-сметовую документацію, яка була попередньо підготовлена. У соответвуют з цією документацією Буковинсько-Чернівецька єпархія провела раставраціонние роботи в Соборі Святого Духа.

Відзначимо, що відповідно до паспорта фасаду Святодухівського собору, складеного відділом охорони культурної спадщини, початковий колір фасаду — світло-пісочний або охристий.

Почесний працівник культури, академік Академії будівництва України Юлія Стріленко, запрошена в Чернівці представниками релігійної громади, взяла участь в ретельній перевірці Собору Святого Духа, який є також пам’яткою архітектури. Стріленко встановила, що світлий піщаний відтінок є первинним кольором, в який раніше був пофарбований фасад Кафедрального Собору.

Так, після проведення ремонтних робіт вже почали відновлювати первісний колір собору. Нагадаємо, що протягом досить довгого часу фасад Святодухівського собору був пофарбований в яскраво-рожевий колір, і ця тема активно обговорювалася в суспільстві. Неголовне назву, яке собор отримав від іноземних туристів, що відвідали Чернівці — церква Барбі, саме через нестандартного для собору кольору фасаду.

Ще новини Чернівців

thumbnail
hover

Новогодние корпоративы в Черновцах

• Цены в ресторанах Черновцов  на корпоративы 2017 смотрите тут >>>   Ре...

thumbnail
hover

Землетрус в Чернівцях прогнозують на осінь...

ТЕРМІНОВО! У Чернівцях землетрус 28 грудня 2016 року! >>> У Румунії восени 2016...

thumbnail
hover

150 вантажівок зібралися на Порубному. Утворилася...

Чернівецька митниця ДФС інформує про значну чергу перед пунктом пропуску Вк...