Пилипівський пост (Різдвяний)

рождественский пост27 листопада віруючі починають Різдвяний піст, або ж, як його ще називають Пилипівка — Пилипів піст. 27 листопада — це день пам’яті апостола Пилипа. Протягом сорока днів перед Різдвом Христовим люди постять, првоводят час молитви і покаяння, очищають тіло і дух, щоб зустріти Рожества Сина Божого в оновленому і щасливому стані.

Якщо порівнювати Пилипівку з іншими постами, то за суворістю він схожий з Петровим постом. В їжу не можна вживати продукти тваринного походження — м’ясо, молоко, яйця, вершкове масло, сир. Рибу також заборонено їсти по понеділках, середах і п’ятницях, не можна вживати вино. Крім того, їжу не присмачують рослинним маслом. Його можна додавати в їжу у вівторок, четвер, суботу і неділю. Їсти рибу під час Різдвяного посту можна по суботах і неділях, а також по великих святах, серед яких варто відзначити храмові свята, дні пам’яті святих, якщо вони потрапляють на вівторок або четвер. Святкові дні, які збігаються з п’ятницею або середовищем, то можна употряблять в їжу олію та вино. Дні суворого посту перед Різдвом — з 2 січня по 6 січня, при цьому навіть у суботу і неділю не рекомендується вживати в їжу рибу. У дні Пилипівського посту необхідно дотримуватися помірності в питті та їжі, відмовитися від скоромної їжі. При цьому, піст передбачає ослаблення пристрасних бажань плоті, яким сприяє непостная їжа і напої. У піст в певні дні приймається гаряча їжа з олією або без нього, іноді дозволяється риба, а також приймається холодна їжа без олії, або сохоядение. У найсуворіші дні посту рекомендується зовсім утриматися від повного вживання їжі, якщо це не шкодить здоров’ю. Однак обмеження під час посту не призначені для того, щоб послабити тіло. Пост необхідний, щоб очистити тіло і дух, зміцнити його, стати бадьоріше. Однак не тільки їжею обмежується пост, оскільки лише тілесний піст має в собі мало сенсу без духовної складової.

У дні посту необхідно проводити час в молитвах, каятися в гріхах, очищати тіло і думки від недобрих помислів, прощати старі образи. Крім того, під час посту також передбачається утримання від подружніх обов’язків. В піст також варто утримуватися від перегляду телевізора, розважальних програм та заходів, відвідування соціальних мереж. Без дотримання всіх цих рекомендацій будь-який пост не має сенсу, і видається тільки дієтою. Входити в піст слід поступово, при цьому готуватися до посту бажано ззаранее, воздерживаясиь від скоромної їжі по середах і п’ятницях. Суворий піст без підготовки може нашкодити здоров’ю, що не вітається церквою. Крім того, поспішний відмова від їжі чи обмеження може призвести до дратівливості і озлобленості, чого в піст, та й взагалі, варто уникати. Допомогти в питаннях поста завжди може духовний наставник, який пояснить суть Різдвяного і будь-якого іншого поста, розповість, як краще увійти і вийти з посту, що слід робити, а що не варто, а також благословить на посаду.

Ще новини Чернівців

thumbnail
hover

Обещали погасить кредит и выманили 50000...

Дознаватели полиции расследуют обстоятельства совершения мошенничества в ...

thumbnail
hover

Статистика результатов работы полиции Буковины за...

Буковинские полицейские проанализировали результаты своей работы за январ...

thumbnail
hover

За покушение на убийство буковинские полицейские...

Во время неожиданно возникшего между двумя мужчинами конфликта, один из них ...