На Буковині дитину покусала отруйна змія
10 річний хлопчик, житель села Доліби Львівської області, був доставлений 20 червня в реанімаційне відділення Вижницької центральної районної лікарні з діагнозом укус змії. Як стало відомо з повідомлення управління ГСЧС в Чернівецькій області, хлопчик приїхав в село Лопушна Вижницького району в гості до родичів. Дитина брав участь у заготівлі сіна і, не помітивши в траві змію, наступив на неї. Після укусу в ногу потерпілого доставили в районну лікарню.
Після укусу, як відзначають рятувальники, дуже важливо слідами від укусів визначити, була змія отруйною чи ні. Надавати змії залишають на шкірі сліди від укусів, які виглядають як дві серпоподібні смуги, які нагадують що складається з дрібних точок напівовал. Якщо в передній частині такого напівовалу між дугами є ще дві ранки, з яких сочиться кров, то такий укус залишила отруйна змія.
Потерпілому необхідно надати швидку допомогу — спробувати відсмоктати із рани отруту, постійно спльовуючи. Якщо на губах або на слизовій оболонці рота є ранки або пошкодження, робити цього не можна. Антисептичні засоби потрібно використовувати для обробки місця укусу, а спиртом, діамантовим розчином або простим одеколоном можна обробити шкіру навколо рани. Важливо, щоб постраждалих не рухався. При укусі в ногу, можна прибинтувати ноги один до одного і трохи їх підняти. Руку потрібно зафіксувати в зігнутому положенні, якщо змія вкусила в цю кінцівку. Рясне пиття — чай ??і вода з лужним складом — дозволить швидше вивести отруту з організму.
Не пізніше, ніж через 30 хвилин після укусу пацієнту необхідно ввести поливалентную протизміїну сироватку, яка є найефективнішим способом. Щоб уникнути алергічної реакції, вводити сироватку повинен виключно медпрацівник. Доставити потерпілого від укусу змії в лікарню потрібно якомога швидше, обмеживши його руху. Ні в якому разі не можна накладати вище місця укусу джгут. Поширення отрути це не зупинить, але погіршить кровопостачання кінцівки і створить ризик змертвіння тканин через накопичення продуктів розпаду. Крім того, як правило, після зняття джгута стан хворого різко погіршується. заборонено розрізати рану в місці укусу, припікати її зіміческімі речовинами або вогнем.
Звичайно ж, проблему краще запобігти, ніж вирішувати її. Важливо дотримуватися правил безпеки, перебуваючи на природі, в лісі або в горах. Важливо пам’ятати, що укус змії — це реакція на небезпеку.
Ще новини Чернівців
Обещали погасить кредит и выманили 50000...
Дознаватели полиции расследуют обстоятельства совершения мошенничества в ...
Статистика результатов работы полиции Буковины за...
Буковинские полицейские проанализировали результаты своей работы за январ...
За покушение на убийство буковинские полицейские...
Во время неожиданно возникшего между двумя мужчинами конфликта, один из них ...