Квітнева негода могла пошкодити плодові культури на Буковині
Різке похолодання на Буковині, а також заморозки, які мали місце на поверхні ґрунту 17-18 квітня, не нашкодили більшості сільськогосподарських культур. Також не було завдано шкоди ярому ячменю, який зараз знаходиться у фазі створення вузлових коренів. Як повідомив глава Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Варжевський, для пошкоджень ячменю необхідно похолодання до -7… -9 градусів.
Зниження мінімальної температури по області з 19 по 22 квітня в повітрі та на поверхні грунту спостерігалося на рівні 0-3 градусів, в гірській місцевості температура опускалася до -6 градусів. Також мали місце опади — дощ з переходом в мокрий сніг, і сніг в горах. Озимим культурам на Буковині такі погодні умови не нашкодили.
Соняшник також цілком витримує короткочасні заморозки до -3… -4 градусів (у фазі сходів). У фазі утворення листа соняшник витримує до -6 градусів морозу. Також до -3… -4 витримає соя, горох і цукровий буряк.
Температура нижче 3-4 градусів з позначкою мінус небезпечна для плодових культур. Вона загрожує ушкодженнями і навіть загибеллю. Фаза розвитку і сорти плодових культур також відіграє роль при похолоданнях. Що стосується кісточкових, то вони знаходяться у фазі цвітіння, і у фазі рожевого пуп’янка — зерняткові. При цьому, в останніх менше ймовірність постраждати із-за морозів, так як вони більш стійкі. Що ж стосується вишні, абрикоса, сливи, вишні та персика, то заморозки могли нашкодити майбутньому врожаю.
Зазначимо, що після заморозків на території Чернівецької області з 25 квітня очікується істотне потепління.
Ще новини Чернівців
Обещали погасить кредит и выманили 50000...
Дознаватели полиции расследуют обстоятельства совершения мошенничества в ...
Статистика результатов работы полиции Буковины за...
Буковинские полицейские проанализировали результаты своей работы за январ...
За покушение на убийство буковинские полицейские...
Во время неожиданно возникшего между двумя мужчинами конфликта, один из них ...