Громадська організація в Чернівцях закликала до сепаратизму

румыния картаВ одній з громадських організацій в Чернівцях співробітники Служби безпеки України проводять слідчі заходи. Як стало відомо, представники даної організації поширювали сепаратистські заклики.

Так, в Чернівцях на одному з масових заходів представники даної організації демонстрували картографічні зображення території Чернівецької області, нібито входить до складу так званої «Великої Румунії».

В СБУ відзначили, що надруковані карти, які потенційно містять заклики до порушення територіальної цілісності України, були створені з метою пропаганди святкування в Україні 100-річчя соданія «Великої Румунії». Тим часом, представниками громадської організації поширювалися не тільки карти, але і література, в якій також могла бути присутня інформація про відновлення так званої історичної справедливості «шляхом» повернення «Румунії територій Північної Буковини, Північної і Південної Бессарабії шляхом анулювання існуючих міжнародно-правових та міждержавних документів .

В офісних приміщеннях громадської організації в даний час співробітниками Служби безпеки України проводяться слідчі заходи. По завершенню процесуальних дій СБУ розкажуть про результати. Зараз триває досудове слідство.

Відповідно до частини 1 статті 110 Кримінального кодексу України було відкрито кримінальне провадження. Відзначимо, що в даній статті КК правопорушення описується як умисні дії, здійснені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, в тому числі і поширення відповідних матеріалів або закликів, також публічних, до вчинення подібних дій.

Ще новини Чернівців

thumbnail
hover

ДТП в Чернівцях на Героїв Майдану...

На вулиці Героїв Майдану в Чернівцях у вівторок, 17 липня, сталася аварія. Про ...

thumbnail
hover

В Чернівцях вирішено проблему з нестачею...

Інформацію про брак хлору для очищення водопровідної води спростували в ком...

thumbnail
hover

На Буковині помер сильно обгорілий чоловік

В результаті роботи зі зварювальним апаратом 29-річний буковинець Андрій Про...

Залишити коментар