Чернівці отримають сучасний метеолокатор для прогнозування погоди для кожної вулиці

погода дождьМетеорологічні радари чи метеолокатори використовуються протягом десятиліть для прогнозування шквального вітру, градів та гроз, які розглядаються як небезпечні погодні явища. Прилади визначають ступінь небезпеки, розшифровують інформацію радіолуни, яка відбивається від хмар. Всю територію України покривала мережа подібних радарів, але тепер в країні їх лишилось усього шість, один з яких діє на Буковині. Голова Чернівецького гідрометцентру Тетяна Негадайлова зазначає, що прилад являє собою старий ламповий метеолокатор. Пристрій визначає лише факт погодного явища, яке має ймовірність відбутись в області через проходження повітряних мас.

Радари нового покоління, підкреслює Негадайлова, пропонують більш широку інформацію про метеоявища, завдяки яким можна отримувати навіть кількісні їх характеристики. Це означає, що метеорологи можуть визначати кількість опадів у вказаній точніці, інтенсивність грози, силу вітру та навіть приблизний розмір граду.

На Буковині розміщення метеостанцій передбачає відстань одна між одною приблизно 150 кілометрів. Через це вони не можуть в достаній мірі охопити всі небезпечні ділянки, до яких відносяться гірські котловини. Адже саме від опадів у таких точках залежить можливість повеней та швидкість прибуття води. Малі річки стали величезною проблемою у 2010 году, коли сталась велика повінь. На таких об’єктах не ведуться спостереження ні за рівнем води, ні за кількістю опадів. Дані пробіли в роботі здатен закрити сучасний метеолокатор.  Детально аналізувати та надавати дані про погоду пристрій може в радіусі 200 кілометрів, навіть для окремо взятої локації. Для кожного мікрорайону чи навіть вулиці можна буде окремо прогнозувати погоду. Оновлення інформації безперервно відбуватиметься кожні 5 хвилин.

Новий радар дозволить дати оцінку зсуву вітру та розполлу напрямку вітру по вертикалі, що є дуже важливим для авіації. Наприклад, літак в зоні зсуву вітру може впасти без даних про характеристики такого явища. В умовах відновлення роботи Чернівецького аеропорту такий локатор є необхідним для безпечних перельотів. В Україні є лише один такий локатор подібного класу, який обслуговує аеропорт «Бориспіль».

Тетяна Негадайлова зазначає необхідність для Буковини в такому пристрої, оскільки територія Буковини має і рівнини, і гірські території, і повітряні маси з них можуть призводити до небезпечних погодних явищ. Окрім того, головний метеоролог області відзначилатранскордонні річки, які можуть створити небезпеку не лишще для Буковини, але і для сусідніх з нашою областю країн. Наразі для отримання сучасних метеолокаторів створюється інвестиційний проект. Україна розраховує на три таких пристрої, один з яких отримає Чернівецька область.

Ще новини Чернівців

thumbnail
hover

Обещали погасить кредит и выманили 50000...

Дознаватели полиции расследуют обстоятельства совершения мошенничества в ...

thumbnail
hover

Статистика результатов работы полиции Буковины за...

Буковинские полицейские проанализировали результаты своей работы за январ...

thumbnail
hover

За покушение на убийство буковинские полицейские...

Во время неожиданно возникшего между двумя мужчинами конфликта, один из них ...