Буковинців застерігають від поїздок до країн поширення лихоманки Зіка
Вірус Зіка, який може серйозно поширитись країнами Латинської та Південної Америки, розцінюється як загроза світового марштабу. Перноситься лихоманка Зіка не лише комарями роду кусакі (Aedes) — вірус може передаватись і статевим шляхом. Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє про можливе поширення вірусу територією Африки, Індії, Південної та Північної Америки (окрім Канади та Чилі), Південно-Східної Азії, де клімат теплий та існують комарі вказаного роду. Повідомляється про випадки зараження уже і в Європі. Про лихоманку грипу попереджують також і українців.
Лихоманка Зіка не є смертельною хворобою, проте вона ховає в собі серйозну загрозу, адже вона не має на даний момент жодної вакцини. При захворюванні гарячкою Зіка у пацієнтів з’являється висип, є нетривалою гарячка, турбують головні болі, біль у м’язах, слабкість, іноді запалення слизової оболонки ока, тобто коньюктівіт. Але такі симптоми з’являються лише у одного з п’яти людей з вірусом Зіка — у багатьох симптоми захворювання не проявляються взагалі. Смертей від хвороби Зіка вкрай мало, і не завжди лихоманка призводить до летального випадку. Головну небезпеку вірус Зіка несе в собі для вагітних жінок, оскільки вчені вивчають зв’язок між лихоманкою та розвитком вроджених вад плоду — синдрома Гієна-Барре та мікроцефалією. Спалах лихоманки Зіка помічений в Бразилії з осені 2015 року, де також зафіксоване зростання випадків народження дітей з мікроцефалією у 30 разів. Вивчення зв’язку вад плоду із інфікуванням матері наразі триває, однак спеціалісти не спішать його виключати.
Основні переносники вірусу Зіка — комарі роду Aedes — в Україні, нащастя, не виживають через особливості клімату. Поодинокі випадки зараження можливі від осіб, які побували в регіонах поширення вірусу. Проникнення вірусу від матері до плоду відбувається через плаценту. Наразі не зафіксовано жодного випадку інфікування через грудне молгоко, проте заразитись можна через статевий контакт чи переливання крові. Вірус Зіка міститься, як оприділили нещодавно бразильські спеціалісти, в сечі зараженої людини, в слині, тому теоретично можна заразитись і через них.
Від вірусу Зіка рятуватись рекомендують за допомогою використання репелентів від укусів комах, носіння світлого одягу та використання під час статевих актів презервативів. Вагітних українок закликають відмовитись від поїздок до країн, де є високий ризик отримати подібне захворювання. Загалом громадянам в країнах поширення вірусу Зіка рекомендується не відкривати вікна в готелях, якщо на них не встановлено москітні сітки, також треба уникати заболочених місць та використовувати засоби захисту від укусів комах постійно, адже комарі вказаного роду кусають в будь-яку пору доби. Статеві контакти мають відбуватись виключно з використанням презервативів.
Ще новини Чернівців
Обещали погасить кредит и выманили 50000...
Дознаватели полиции расследуют обстоятельства совершения мошенничества в ...
Статистика результатов работы полиции Буковины за...
Буковинские полицейские проанализировали результаты своей работы за январ...
За покушение на убийство буковинские полицейские...
Во время неожиданно возникшего между двумя мужчинами конфликта, один из них ...