Довідкова інформація про місто Чернівці:
Наперші поселення на території сучасних Чернівців датуються ще часами неоліту. В передмісті Чернівців були знайдені поселення, які відносяться до трипольської культури, а также бронзового та залізного віків. Що стосується початку нашої ери, то на території міста проживали білі горвати та тиверці, про що свідчать слов’янські археологічні пам’ятки.
Історики відмічають, що на території міста Чернівці, на лівому березі річки Прут було створене укріплене поселення ще в XII сторіччі, засновником якого став Галицький князь Ярослав Осмомисл. На той час йшлося про Чорне місто, або фортецю під назвою Черн. Таку назву торгово-ремісничому поселенню дали дерев’яні стіни чорного кольору, які було перекладено чорноземом.
Татарські завойовники зруйнували фортецю Черн в 1259 році. Проте збереглись обороннні вали, які продовжили використовувати для захисту. Декілька бастіонів доповнили ці вали в XVII сторіччі, і до сьогоднішніх часів зберігся один з них.
На відносно низьком лівому березі Прута дуже часто ставалися повені, через що було вирішено збудувати нове місто на значно вищому правому березу ріки. Після того, як в середині XIV Галицько-Волинське князівство розпалось, Чернівці перейшли під контроьь Венгрії, потім Польщі. 1359 рік важливий для історії Чернівців, тому що місто перейшло у склад Молдавського князівства саме в цей час, і вважалось прикордонним містом поряд із Польщею.
8 жовтня 1408 року перше згадування про Чернівці з’являєтья в історичному документі. Йдеться про грамону молдавсього господаря Олександра Доброго. Цю грамоту Добрий видав львівським купцям. Згадувані в документі Чернівці — Черн-новиці — це нове поселення Черн, відтворене на новому місці.
Розташування Чернівців було вкрай вигідним, адже місто знаходилось на перетині торгових шляхів з північно-західної частини Європи в бік Балкан та Турції. З 1457 року на території Черновіц влаштовувались ярмарки. Поселення рахується містом вже за часів Стефана Великого.
Осередком Чернівецького повіту Чернівці стали в 1488 році. Тоді місто користувалось Магдебургським правом і знаходилось в безпоседеньому керуванні у воєводи. Єдиним торговим центром з ярмаркуваннями на лівім березі річки Прут Чернівці вважались в період з XV по XVI сторіччя. Однако постійні войни приблизно з середини XVI століття призвели до занепаду торгівлі. Місто перейшло під контроль Турції в 1538 році.
Війни між Молдавію та Польщею спустошували місто. Також на занепад Чернівців серйозний вплив призвали війни з турками і татарами. Українські козаки під головуванням гетьмана Богдана Хмельницкього були в Чернівцях двічі — в 1650 та 1653 роках. Російські війська вперше відвідали місто після Полтавської бітви 1709-1710 років. Армія Росії рухалась у пеерслідуванні шведської армії та частини казаків під керівництвом гетьмана Мазепи.
Перебування на території міста російських військ призвело до спустошення. Чернівці перетворились піся 1739 року на невеличке поселення. На той час в місті знаходилось близько 200 будиночків з дерева, а кількість населення не перевищувала 1,2 тисячі людей.
Часи змінюються, і на сьогоднішній день Чернівці ростуть, розвиваються і являють собою сучасне європейське місто с багатою культурою, розкішною архітектурою та неповторимими шармом, який властивий лише їм. Якщо ви хоч раз відвідаєте Чернівці, ви стовідсотково знову захочете повернутись у це затишне, але надзвичайно красиве місто, де сучасність гармонійно перекликається за історією.