Безпліддя — що робити?
Допомога психолога в лікуванні безпліддя в сучасному суспільстві недооцінюється, незважаючи на те, що в більшості випадків вона є необхідною. Справа в тому, що безпліддя часто носить суто психологічний характер.
Що стосується систем життєдіяльності організму, то одні мають фізіологічний принцип роботи, тобто, їх можна не контролювати. Мова йде про травлення, дихання, кровообігу. Що стосується репродуктивної системи організму, то її діяльність включає як фізіологічні, так і психологічні механізми. На можливість організму людини до розмноження впливають різні фактори. Людина усвідомлює, що після народження дитини її життя кардинально зміниться, і організм може буквально сприйняти це як загрозу, в результаті чого включається так звана захист, при якій репродуктивні функції організму блокуються.
Психолог Вікторія Шудель — досвідчений фахівець. Має 2 вищі освіти в Україні, навчання проходила у Києві, Чернівцях, Тернополі, а також за кордоном. Тел. Для довідок +38 (050) 505-66-66
В більшості своїй в лікуванні безпліддя дуже важливо розглядати психологічний аспект. Справа в тому, що на нездатність зачати дитину можуть впливати запальні процеси, спричинені в свою чергу стресами, переживаннями. У цьому випадку підхід до лікування безпліддя повинен бути комплексним — поряд з медичним лікуванням бажано підключити до роботи психолога.
Перешкоди на шляху до зачаття і народження дитини можуть бути найрізноманітнішими. В першу чергу, блокування репродуктивної функції організму може бути викликана різними страхами і внутрішніми конфліктами. Людина може боятися змінити звичний спосіб життя, втратити кар’єру, позбутися вільного часу і так далі. Також виникають страхи через нездатність забезпечити дитині майбутнє з фінансових причин, через проблеми з житлоплощею. Також захисні функції організм може включати, якщо є страх проблемної вагітності, народження хворої дитини або дитячої смертності. Тіло людини чинить опір зачаття дитини, оскільки людина створює певне інформаційне поле, причому, на підсвідомому рівні. При лікуванні психологічного безпліддя психолог допомагає клієнту відшукати причину, яка заважає зачати дитину, розібратися в ситуації і зняти блоки з організму.
Є такі жінки, які можуть жити в тісноті, несприятливих сімейних обставин, однак вони народжують дітей практично одного за іншим. Також багатьом знайомі історії про те, як легко вагітніють і народжують жінки, які ведуть далеко не самий здоровий спосіб життя, а після народження зовсім відмовляються від дітей. Справа в тому, що у таких жінок відсутні внутрішні конфлікти, вони не відчувають відповідальності за майбутнє життя і не планують змінювати своє життя. Організм не пручається вагітності, оскільки не виникає жодних ніяких психологічних блоків.
Однак не варто забувати, що психологічне безпліддя поширюється також і на чоловіків. На них гостріше впливають стреси, у них теж є свої страхи, які блокують репродуктивну функцію. Тому в питаннях лікування безпліддя необхідний комплексний підхід, при якому психологу необхідно працювати з обома подружжями, щоб допомогти їм з’ясувати причину безплідності, а також відшукати вихід із ситуації. Подолати безпліддя можливо, і допомогти в цьому може кваліфікований психолог.
Ще новини Чернівців
Обещали погасить кредит и выманили 50000...
Дознаватели полиции расследуют обстоятельства совершения мошенничества в ...
Статистика результатов работы полиции Буковины за...
Буковинские полицейские проанализировали результаты своей работы за январ...
За покушение на убийство буковинские полицейские...
Во время неожиданно возникшего между двумя мужчинами конфликта, один из них ...